Zabawki wspierające rozwój naszego dziecka

W sklepach znajdziemy mnóstwo zabawek dla dzieci w różnym wieku. Warto wybierać takie, które wspierają rozwój naszej pociechy. Na co warto się zdecydować? Oto kilka przykładów.

Wszechstronny rozwój

Maty edukacyjne to zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Na matach mogą bawić się już dwumiesięczne maluszki. To własnie w tym wieku dziecko staje się bardziej kontaktowe, zaczyna łapać kontakt wzrokowy na dłużej, uśmiecha się i zaczyna gaworzyć. Dzięki matom edukacyjnym niemowlak poznaje świat wszystkimi zmysłami. Zabawki zawieszone na pałąkach maty edukacyjnej mają różne kształty, kolory i faktury. Wydają też bardzo różne dźwięki, na przykład szeleszczą. Możemy wybrać matę edukacją, która daje możliwość zmiany zabawek co jakiś czas. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie się nudzić.

W sklepie sprawdźmy czy wybrana przez nas mata edukacyjna posiada wszystkie konieczne atesty. Dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność, że zabawka jest bezpieczna dla naszego dziecka. Nie znajdziemy w niej małych, niebezpiecznych elementów, które mogłyby spowodować zadławienie.

Coś dla starszaków

Starszym dzieciom z pewnością przypadną do gustu rowerki dla dzieci. Mogą na nich jeździć nawet osiemnastomiesięczne berbecie, oczywiście jeśli zdecydujemy się na rowerki biegowe.

To zabawka, która wspiera rozwój fizyczny naszego dziecka. Poprawia koordynację ruchową, ćwiczy równowagę. Jazda na rowerku biegowym jest też świetnym przygotowaniem przed nauką jazdy na tradycyjnym rowerze.

Kiedy dziecko powinno dostać pierwszy rowerek biegowy?

Jak wcześniej wspominani taką zabawką mogą bawić się już półtoraroczne dzieci, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od poziomu rozwoju danego malucha. Niektóre potrzebują trochę więcej czasu na oswojenie się z rowerkiem dziecięcym. Rodzice nie powinni dziecka do niczego zmusza, tylko delikatnie zachęcać. Przymuszone do jazdy dziecko będzie kojarzyło rowerek z czymś nieprzyjemnym, a więc uzyskamy efekt odwrotny od zamierzanego.

To oczywiście tylko przykłady zabawek, które warto kupić swojemu dziecku. Gdy nie możemy zdecydować się co kupić naszemu dziecku warto poradzić się innych, doświadczonych rodziców lub poszukać ciekawych inspiracji w Internecie.

Więcej możesz znaleźć w sklepie internetowym Dwamichaly.pl.