Wiosenne treningi na dworze – jak się przygotować?

Idąc ulicą, czy leśną ścieżką widzimy coraz więcej biegających osób. Koleżanki często chodzą popołudniami na fitness czy jogę. Nadchodzi wiosna i robi się cieplej. Zwiększa się też motywacja do ćwiczeń. Sezon bikini już niedaleko i trzeba zrzucić trochę zbędnych kilogramów. Jak ubrać się na trening?

Wybór stroju sportowego zależy przede wszystkim od dyscypliny sportowej jaką sobie wybierzesz. Jeśli wcześniej nigdy się nie trenowało, to warto spróbować różnych stylizacji i wybrać to w czym czujemy się najlepiej, dlatego na początek lepiej nie kupować najdroższych, markowych ubrań. W sieciówkach jest pełno propozycji dla ubrań treningowych, które dobrze się sprawdzą zarówno podczas biegania, jak i na siłowni. Podstawowe kryterium jakim powinno się kierować to wygoda i komfort.

Podstawowym elementem ubioru jest biustonosz sportowy. Bez względu na to, czy się biega lub chodzi na fitness, odpowiedni stanik sportowy zapewni amortyzację, bezpieczeństwo i komfort. Zwłaszcza jest potrzebny dla posiadaczek miseczki C. Biustonosz sportowy ma zapewnić dobre podtrzymanie. Nawet na basenie.

Kolejną części ubrania to koszulka oraz bluza. Ważne, aby były to ubrania oddychające. Trenując na dworze powinno się zadbać o to, aby być przygotowanym na zmieniające się warunki pogodowe. Dlatego ubieramy się „na cebulkę”. W razie potrzeby bluzę można zdjąć, a przy ćwiczeniach rozciągających na pewno przyda się kolejna warstwa, gdy będzie robić się zimniej.

Spodnie są równie ważne. Do wyboru mamy legginsy lub spodnie dresowe. Tu zależy w czym czujemy się komfortowo – obcisłe legginsy, czy luźniejsze dresy. Na jodze bardziej sprawdzają się legginsy. Widać, jak pracuje ciało i czy dobrze wykonujemy ćwiczenia. Do biegania lepiej mieć coś luźniejszego. Ostatecznie jest to indywidualna decyzja.

Buty są także bardzo ważnym elementem ubioru. Ważne, aby były dopasowane i dobrze trzymały stopę. Gdy zdecydujemy się na dyscyplinę sportową, wtedy trzeba się zastanowić nad specjalistycznym obuwiem dla konkretnego sportu.