Odzież i obuwie sportowe – Adidas

Adolf „Adi” Dassler jest twórcą rozpoznawalnej na całym świecie marki Adidas, produkującej miedzy innymi bardzo popularne buty sportowe. Nazwa to powstawała w 1949 roku, jednakże sam Adi pierwsze kroki w branży obuwniczej stawiał niecałe trzydzieści lat wcześniej, gdy wraz z bratem rozpoczęli działalność swojego rodzinnego biznesu.

Obaj odnosili sukcesy, ale w wyniku pogarszających się relacji postanowili zacząć pracować niezależnie. Adi Dessler szybko zorientował się, że sport to doskonałe miejsce dla produktów wytwarzanych przez jego firmę, stąd bardzo szybko postarał się, by wielu sportowców nosiło rzeczy wyprodukowane w jego fabrykach.

W ten sposób biegacz Willi Holdorf został wyposażone w specjalne buty Adidas, które miały pomóc mu w osiągnięciu doskonałych wyników. Adi zauważył, iż Holdorf ma tendencję do przenoszenia ciężaru ciała na tył stopy, co znacznie pogarszało jego wyniki. W związku z tym zaprojektował takie obuwie, które wymuszałoby na biegaczu wykorzystywanie przedniej części nogi, ze szczególnym naciskiem na palce. Współpraca ta okazała się być bardzo owocna, gdyż w 1964 roku Willio Holdorf został złotym medalistą w trakcie igrzysk olimpijskich, co mogłoby być niemożliwe bez zmiany konstrukcji jego obuwia. Buty Adidas skonstruowane przez Desslera były może nie tak istotnym elementem, jak ciężki trening, ale idealnie go uzupełniły, pozwalając biegaczowi na poprawienie swojej techniki. W ten właśnie sposób odpowiednio zaprojektowane buty do biegania były w stanie zniwelować skutki złych nawyków, co miało wymierne przełożenie na osiągane przez sportowca wyniki.