Fenomen Conora McGregora

Conor McGregor z pewnością jest postacią niezwykłą, a rok 2016 może zaliczyć do swoich najbardziej udanych w karierze jeśli nie na równi z 2015. Dokonał on przez ten rok rzeczy niezwykłej czegoś co nie udało się żadnej legendzie UFC z poprzednich lat, a więc zostania mistrzem świata UFC w dwóch kategoriach wagowych: Featherweight(145 lbs) i Lightweight(155 lbs). Sposób w jaki to zrobił też wiele o nim mówi, Alvarez praktycznie przez 1,5 rundy nie drasnął 28-letniego Irlandczyka a sam wylądował 3 razy na deskach, gdzie po 3 razie sędzia John McCarthy zdecydował się przerwać walkę.Przed walką oczywiście Alvarez się zastrzegał, że Conor nie potrafi walczyć, a Święty Mikołaj nie istnieje jednak rzeczywistość była dla niego dużo bardziej okrutna. Po dziś dzień Alvarez nie ma żadnej zaplanowanej walki a z jego obozu nie wiemy dosłownie nic, zapadł się pod ziemię.

Z Alvarezem, McGregor walczył dopiero pod koniec 2016 roku o tytuł mistrza wagi lekkiej, ponieważ w marcu na początku roku miał walczyć z byłym już mistrzem, który przegrał z Alvarezem Rafaelem Dos Anjosem, a walka się nie odbyła z powodu kontuzji Brazylijczyka. Kto wie jakby to wyglądało wtedy. Za Dos Anjosa na tzw. „Shortnotice” rękawice podjął NateDiaz, który z początku miał walczyć z nim także w wadze lekkiej, a koniec końców przeskoczyli o jeszcze jedną wagę wyżej. Wszyscy wiemy jak to się skończyło, gdy McGregorowi zaczęło brakować sił i w 2 rundzie przegrał przez duszenie z wysokim Amerykaninem. Warte uwagi jest sposób w jaki Irlandczyk obniósł się z porażką, który w odróżnieniu od RondyRousey nie zamknął się na cały świat tylko wyszedł do mediów i bez wymówek wziął wszystko na klatę, zmienił nawyki treningowe i w rewanżu z Natem Diazem nie pozostawił już złudzeń kto jest lepszy. Pierwszy raz od walki z MaxemHolloweyem stoczył walkę na pełnym dystansie rundowym i minimalnie wygrał na punkty. Potem widzieliśmy już tylko deklasację Eddiego Alvareza, czym zakończył 2016 rok.

ConorMcGregor z pewnością jest przykładem dla wielu młodych ludzi i tym jak ciężką pracą i wizualizacją swoich celów można osiągnąć w życiu co się zamarzy.